női portré
női portré
női portré
női portré

Bogi lencséjén keresztül....


Timit már többször volt szerencsém fotózni. Először jegyesfotózásra érkeztek, amit születésnapi ajándékként kapott, majd felkértek kisfiúk keresztelőjének fotózására is — azóta pedig megismerhettem a marketinges oldalát, a gondolkodását, és történetein keresztül egy szeletet a mindennapjaiból is.


Ami igazán lenyűgöz benne, az az erő, amit magában hordoz: ahogyan helytáll anyaként, hogyan építi szakmai útját, és hogyan van jelen egyszerre ennyi szerepben úgy, hogy közben megmarad önazonosnak, finomnak, de határozottnak.


Ebben a cikkben szeretném nektek is megmutatni azt a belső tartást és inspiráló energiát, amit én látok benne — és amit a közös fotózásaink is csodásan megőriztek, hogy ti is inspirálódhassatok.


Számodra mit jelent a siker, kiteljesedés?

Számomra a siker nem egyetlen mérhető eredmény, hanem egyensúly. Az, hogy kisgyermek mellett is folytatni tudtam a szakmai utamat, meg tudtam maradni azon a szinten, ahol a gyermekvállalás előtt voltam, és közben tovább is építem magam. Ez mindig fontos volt számomra.

Persze vannak napok, amikor már az is siker, ha rá tudom venni a kisfiamat egy ebéd utáni alvásra. :)


Mi az, ami szerinted inspirálhat másokat az élettörténetedben? Mit üzennél a többi nőnek?

Mindig is az volt az álmom, hogy feleség és anya legyek. Amikor ez megvalósult, egy ideig teljesnek is éreztem az életemet. Ahogy azonban a kisfiam cseperedett, egyre erősebben éreztem, hogy van bennem még valami, amit nem szeretnék elengedni: önmagam szakmai része.

Amikor egyéves lett, belevágtam a vállalkozásba, amely két év alatt egy stabil, állandó munkává nőtte ki magát. Akkor és ott erre volt szükségem.

Azt üzenném a többi nőnek, hogy merjenek figyelni magukra. Nemcsak egyetlen jó út lehet. Van, akinek az anyaságban teljesedik ki minden, másnak a munkában, és van, akinek a kettő együtt adja az egyensúlyt. A legfontosabb, hogy ne adjuk fel önmagunkat, és vállaljuk fel azt, amire valóban szükségünk van.


Milyen nehézségeket sikerült leküzdened?

A legnagyobb kihívást számomra a maximalizmus és a saját magam felé támasztott elvárások jelentik. Az a belső késztetés, hogy egyszerre akarjak tökéletes anya, feleség és marketinges szakember lenni.

Ez egy folyamatos tanulási folyamat. Nem mondanám, hogy teljesen leküzdöttem, de napról napra tudatosabban figyelek a prioritásokra, és egyre inkább teret adok a saját igényeimnek is.


Mire vagy a legbüszkébb?

Hogy még nem kaptam idegösszeomlást… :)  Viccet félretéve, talán arra, hogy szakmailag meg tudtam tartani azt a szintet, ahol a babavárás előtt voltam, mindezt úgy, hogy a kisfiammal töltött időből nem vettem el egyetlen percet sem. Eleinte akkor dolgoztam, amikor ő aludt, ma pedig akkor, amikor óvodában van.

Büszke vagyok arra is, hogy amikor az évek során többször éreztem kiégést vagy bizonytalanságot, képes voltam felismerni azokat a helyzeteket, amelyekben lehetőség rejlett, és volt bátorságom élni velük. Ezek a döntések megerősítették bennem, hogy ebben a szakmában van a helyem. Több mint 13 évvel a diplomám megszerzése után is az “ötleteimből élek” és ezt még mindig élvezem.


Mit adott neked a fotózás?

Egy olyan napot, ami rólam szólt. Segített újra meglátni önmagam: nem csak a rohanó anyát, aki legtöbbször melegítőben dolgozik home office-ban, hanem azt az erős, határozott nőt is, aki tudja, mit akar, és képes véghez is vinni.



Hogy érezted magad?

Egyszerre volt furcsa és nagyon jó érzés. Régebben számomra az volt a legfontosabb, hogy a képeken szépnek lássanak. Ma már sokkal inkább az, hogy azt mutassam meg, amit képviselek.

Fontos volt, hogy a képek hitelesek legyenek, és azt az energiát sugározzák, ami bennem van. Az instrukcióid sokat segítettek abban, hogy ez valóban meg is valósuljon.



Melyik kép adja vissza, hogy ki vagy és miért?

Ez a kedvenc képem, mert számomra a harmóniát tükrözi, erőt és lágyságot egyszerre, amire mindhárom “szerepemben” szükségem van.

magabiztos nő